TYLKO W ELFJOY

Mamy w w swoich zbiorach kamienie absolutnie wyjątkowe, takie których nie kupicie nigdzie indziej a wszystkie tworzą własne mikroświaty i każdy z nich opowiada zupełnie inną historię...

PIEGUS

Jednym z trzech unikalnych kamieni, które można dostać praktycznie tylko w Elfjoy jest kwarc różany z diopsydem – „Piegus” – kamień wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, nieidealny i przez to niezwykle urzekający. Pierwsze informacje o intrygującym odkryciu na Madagaskarze pojawiły się w 2007 r. Niewielkie złoże w południowej części wyspy zachwyciło gemmologów – nowe znalezisko różowego kwarcu z niecodziennymi inkluzjami. Po głębszych analizach dostrzec można było, że te niezwykłe piegi we wnętrzu kamienia mają zielonkawy odcień – są to kropelki diopsydu otulone różową masą kwarcu. Niektóre wyjątkowe okazy piegusów posiadają delikatne brzoskwiniowe plamki nadające ciepła i przytulności. Ten dodatkowy, pomarańczowy minerał to grossular –niezwykle rzadka i najbardziej pożądana w tych odcieniach odmiana granatu. Złoże piegusów z Madagaskaru jest już wyczerpane. Kamienie te z każdą chwilą zyskują na wartości, ponieważ ich ilość jest mocno ograniczona. Kwarc różany z diopsydem łączy w sobie właściwości tych dwóch, a nawet trzech minerałów, gdy w wybranym okazie znajdują się pomarańczowe nuty grossularu. Piegusy więc są kamieniami, które uwalniają od stresu, przynoszą harmonię, ale również i masę obfitości – pomagają zbudować dobro i pozytywne relacje z samym sobą.

AKWAMARYN Z ILMENITEM

W wyjątkowej kolekcji Elfjoy znajdują się kamienie niezwykłe, takie które tylko my mamy na świecie. Jednym z takich kamieni jest cząstka kosmosu – zapierający dech w piersi akwamaryn z ilmenitem. Kryształ ten podobnie jak Piegus i Mały Blue pochodzi z Madagaskaru. Złoże znajduje się w centralnej części wyspy. Kamień został wydobyty i opisany po raz pierwszy w 2012 roku. Niezwykłe inkluzje rozsiane wewnątrz akwamarynu zachęciły do dalszych badań – okazało się, że delikatny pieprz w krystalicznym cieście to ilmenit tworzący płytki, momentami czarne igiełki czy ciemno-szare pęczki. Minerał ten jest niecodziennym zjawiskiem, występuje w górach Ilmeńskich, od których wziął swoją nazwę, ale niezwykłe jest to, że można go również spotkać na Księżycu. Ilmenit posiada niezwykłe właściwości, jedną z nich jest pleochroizm – delikatny pył wewnątrz akwamarynu, który wraz z różnym kątem przenikania światła przybiera pozornie inną barwę. Dzięki temu każdy okaz akwamarynu z ilmenitem tworzy odrębny mikrokosmos – staje się własną galaktyką, którą Elfjoy subtelnie oprawia w 14-karatowe warszawskie złoto. Ten świetlisty kamień jest cząstką wszechświata, pozwala lepiej zrozumieć rzeczywistość, płynniej odczytywać swoje myśli, pomaga zrozumieć i odnaleźć siebie gdy chaos codzienności coraz bardziej przytłacza.

MAŁY BULE

Kawałeczek nieba –drobinki lazurytu rozsypane po kryształowej tafli stworzyły jedne z najpiękniejszych kamieni jakie mamy w kolekcji elfjoy. Kryształy z lazurytem – „Małe Blue” chwytają za serce, są jakby tą maleńką szczeliną, przez którą można wniknąć do innej galaktyki, rozpłynąć się w niej. Kamienie te pochodzą z Madagaskaru, lecz ich złoże praktycznie się już wyczerpało. Jednym z niewielu miejsc na świecie, które je posiada jest Elfjoy. „Mały Blue” jest niezwykłym połączeniem kryształu górskiego – kwarcu – oraz drobnych inkluzji lazurytu. Jest to zjawisko niecodzienne ponieważ o ile w kwarcu inkluzje występują dość często to bardzo rzadko zdarza się by był to właśnie lazuryt – przenikliwie granatowy „kamień niebios”. Kamienie te są unikalne – nie znajdzie się dwóch identycznych okazów. Rozsiane ziarenka lazurytu w każdym kamyczku tworzą inną historię, czasem delikatnie błękitną, nienachalną niczym, błogie letnie niebo, a za drugim razem zaskakują intensywnością granatu – wszystko zależy od ilości drobinek lazurytu zamkniętych w krysztale. Minerały te mają szczególne właściwości – kwarc znany od wieków, jest kamieniem oczyszczającym, natomiast lazuryt przynosi harmonię oraz piękne sny. Razem tworzą ten magiczny, galaktyczny szyfr gwiezdnych spraw.

       

         

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl