WARTOŚCI I FILOZOFIA MARKI

Jesteśmy blisko związani z nadwiślańską Warszawą, która wyznacza naszą codzienną drogę do pracy - stąd pochodzi przygarnięta ze ścieżki wielka porzucona kora, która zdobi nasz butik. Źródłem naszych najgłębszych inspiracji jest aura polskiej natury zakorzeniona na Kaszubach, wśród lasów i jezior. Mimo naręcza kolorowych odległych podróży to Polska pozostaje nam najbliższą i tu chcemy być. Wzrusza nas poezja Baczyńskiego, Leśmiana, Herberta, Zagajewskiego. Wzdychamy głęboko przy obrazach Stanisławskiego - ostach, drewnianych płotkach, anemonach Boznańskiej, pastelach Wyczółkowskiego i Witkacego. Meble w naszym sklepie wykonane są ze starej, kilkusetletniej, Polskiej, dębowej stodoły - jesteśmy polskimi elfami, nostalgicznymi, ze słabością do zapachu pigwy i piosenek Wodeckiego.

Staramy się od lat dzielić pięknem poznawanym w niecodziennych lub codziennych miejscach, nie tylko pięknem kamieni, ale tez zjawisk, poezji, serdeczności, humoru i kolorów, zapachów i smaków... na przykład dobrej czekolady.

Dokładamy największych starań alby kamienie szlachetne będące podstawaą naszej pracy wyznaczały swoimi kolorami subtelne nastroje, które stają się indywidualną osobistą nutą współgrającą z Waszą duszą .

Mamy maleńką pracownię w Warszawie, gdzie cała prezentowana przez nas biżuteria powstaje w pojedynczych egzemplarzach - wykonywana ręcznie, czasami słuchając brazylijskiej Bossa Nowy, przy zapachu rozmarynowych świec i herbacie Earl Grey.

Często zakupy u nas motywowane są nieznanym porywem serca - to jest co coś co początkowo porwało w kamieniach też nas... obietnica pewnej przygody... Może to to coś co opisał w pierwszym spotkaniu z Czapskim Zbigniew Herbert… “od razu poczułem, że stało się coś ważnego, coś dużo bardziej znaczącego niż przypadkowe spotkanie. Jak opisać to wewnętrzne odczucie? Nagle intensywnie pobudzona ciekawość i wyostrzona skupiona uwaga z nadzieją na wspólną przygodę i zgodą na zachwyt. Doznałem wręcz fizycznego odczucia jakby ktoś mnie wołał i wzywał... “. 

Nieustająco poszukujemy niezwykłych kamieni szlachetnych dlatego pozostajemy w kontakcie z najlepszymi gemmologami i kolekcjonerami kamieni na świecie, którzy znają nas od lat i wiedzą, że to co niezwykłe niecodzienne, organiczne i piękne zawsze nas interesuje i pociąga - dlatego zazwyczaj o tym co w trawie piszczy w świecie kamieni szlachetnych dowiadujemy się pierwsi.

Chcemy zaprosić Was do naszego świata poprzez doświadczenie nawet najmniejszego kamyczka, zawsze chętnie odpowiemy na Wasze pytania - wyślemy dodatkowe zdjęcia i informacje. 

Jeśli chodzi o diamenty... Wszystkie nasze pierścionki z diamentami są niepowtarzalne. Wynika to z naszej filozofii poszukiwania najbardziej wyjątkowych kamieni jakie tylko są dostępne.

W diamentach także uwielbiamy indywidualny charakter kamienia, inkluzje, czy nieoczywisty, intrygujący kolor. Jest to na przekór popularnemu zachwytowi nad idealnymi diamentami pozbawionymi skaz, oszlifowanymi w identyczny sposób- my wybieramy prawdziwe, naturalne, zjawiskowe piękno tych kamieni.

Z tego powodu nasze diamenty nie są certyfikowane według spopularyzowanej przez GIA (Gemological Institute Of America) w latach czterdziestych- 4C’s. Popularne diamenty z certyfikatem GIA możemy zamówić na specjalne życzenie.

Wszystkie nasze diamenty są zgodne z Procesem Kimberley, międzynarodowym procesem certyfikacyjnymi mającym zapobiec przepływowi diamentów ze stref konfliktu.

Antyczne, stare, odzyskane i przeszlifowanie ręcznie kamienie, które stanowią u nas większość, mają też zerowy negatywny wpływ na środowisko.

Przed masową produkcją kamieni szlifowanych zgodnie ze ścisłymi wytycznymi- diamenty były szlifowane ręcznie, sprawiając że każdy był absolutnie wyjątkowy, miały delikatny, dyskretny, urokliwy blask i łagodne światło.

W naszej biżuterii używamy też surowych, nieoszlifowanym diamentów podkreślając ich naturalną, skalną strukturę. Wśród oprawianych przez nas diamentów są też diamenty z widocznymi, wewnętrznymi śladami minerałów, które współpracując ze światłem tworzą zjawiskowe światy.

 

Elfy z elfjoy

sklep@elfjoy.com

tel. +48792793729

       

         

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl