KAMIENIE ELFJOY

Kamienie które prezentujemy Wam  w elfjoy miały niezwykle ciekawe życie niczym tajni agenci, podróżnicy, gotowi meandrować w korytarzach podziemnego świata, znosząc niewyobrażalne ciśnienia przez miliony lat, żar gotującej się podziemnej planety, liczne podziemne podróże i zmiany klimatu. Zetknięcia z innymi minerałami podróżnikami międzygalaktycznej wędrówki kształtowały ich unikalny szarmancki charakter do czasu aż ujrzały światło dnia. Piegusy, akwamaryny z Ilmenitem i Małe Blue są jak podróżnicy- wolni duchem, czarujący, pełni luzu, można z nimi konie kraść teraz i zawsze.

Piegus

Te bajeczne błogie minerały zostały odkryte w południowym Madagaskarze w 2007 roku przez znanego geologa zamieszkującego wyspę Fabrica Danet- wysłane do szczegółowej analizy przez GIA - badania potwierdziły przypuszczenia pasjonata ze wewnątrz kwarcu różanego znajduje się ziemisto zielony diopsyd, sporadycznie tez grosular i epidot.

Czytaj więcej

Mały blue

Mały Blue - kryształ z lazurytem - jeden z członków gangu elfjoy. Każdy z tych niezwykłych kryształów usiany jest odwieczną esencją koloru niebieskiego - czyli lazurytem. NIesamowite jak lazuryt, którego najbardziej znane i najpiękniejsze depozyty znajdują się w Pakistanie znalazł drogę do wybrzeży Oceanu Indyjskiego gdzie jego ogólna obecność jest znikoma. Taki jest świat minerałów - absolutnie niezwykły, nieustannie przypominający o wielkiej mocy drzemiącej w Ziemi.

Czytaj więcej

Akwamaryn z ilmenitem

Aquamarine with Ilmenite .. a true interstellar prince - found on Madagascar where ilmenite is a mineral that can also be found on the moon. It reminds us that we are a tiny fraction of a universe where dusts of creation travel and we are a part of that journey. Ilmenite sways on the slopes of some mountain springs, and lits up earths most secret undercurrents.

Czytaj więcej

Diamenty

Diamenty Elfjoy występują w elfjoy wraz z innymi wyjątkowymi klejnotami. Szczycimy się uduchowionymi, unikalnymi i najrzadszymi kamieniami, podobnie jak nasze diamenty. Uduchowiony diament ma ducha outsidera, z jego nagim, niezmienionym pięknem przytłumionego koloru, nierównym kształtem, ciekawym światłem i silną osobowością, które można uchwycić na zawsze.

Czytaj więcej
© 2023 elfjoy
est. warsaw 2003
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl