O ELFJOY

 

Przenikanie światła przez kolor niebieski, ale tez inne formy niedotykalnej ulotności - zapachy unoszące się w powietrzu, nostalgicznie skręcające głowę w kierunku kwitnących lip równie mocno pociągające jak mieszające się z parą kolory podświetlające zimą czubki budynków wielkich zachodnich miast...

Tworzą nas wrażenia ulotne, przewrotnie bywają najbardziej trwałe - smaki z dzieciństwa połączone z poczuciem bezpieczeństwa i beztroski, momenty spełnienia i szczęścia związane z zapachami, miejscami.. ciepła herbata po jeździe rowerem w zimnym deszczu, machanie nogami z drewnianego pomostu w płytkiej zielonkawej wodzie blisko pachnących miętą szuwarów, bajki, wszystko z czasem zmienia się w niedoścignioną jakość.

Obcowanie z pięknem, unikalnymi, naturalnymi kamieniami pozwala mi być trochę w bajce o Sindbadzie, na chwile zatrzymać czas, czasem przenieść się w czasie. Podróże w poszukiwaniu pięknych kamieni na drugi koniec świata, strasznie męczące i niewygodne są wynagradzane zazwyczaj przez jeden błysk, wniknięcie światła w kolorową mniej lub bardziej przejrzysta strukturę kamienia, oddająca jego charakter, ostrość, łagodność, ciepło, złożone piękno, wiele milionów lat kształtowania się w masie ziemskiej, legendy, przypisywane kamieniom energie..

Staram się złożoną bajkowość kamieni trochę jakby zaklinać w biżuterii tak aby na co dzień przywoływała to co w nas czarodziejskiego.

Z wykształcenia jestem prawnikiem, ale od 15 lat tworzę ręcznie robioną, unikatową biżuterię.

„Piękno ma znaczenie. Szczególnie naturalne. Na przykład te inkluzje w kamieniach świadczą nie tylko o autentyczności, ale również opowiadają pewną historię. One i to, że tworzę biżuterię w pojedynczych egzemplarzach, sprawia, że klientki nie muszą się obawiać spotkania kogoś z identyczną ozdobą.”

Katarzyna Kucharska

 

 

 

       

         

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl