ESENCJA ELFJOY

Esencja elfjoy

elfjoy jest marką stworzona przez Kasię Kucharska w Warszawie w 2003 specjalizującą się w biżuterii z unikalnych kamieni szlachetnych.

Esencją naszej pracy jest podziw nad zjawiskowością nietkniętego piekna natury objawiającego się w unikalnych szlachetnych kamienich. W momencie kiedy światło wnika w strukturę kamienia ożywia jego wewnętrzny naturalny świat i porusza jego duszę.

Maleńkie piękno ma znaczenie.

W elfjoy uwielbiamy kamienie dokładnie takie jakimi zostały stworzone, pociąga nas w nich to ze posiadają znaki szczególne w postaci dekadenckich inkluzji świadczących o twórczej swobodzie natury. Dla nas świadczy to o osobowości i charakterze minerałów. Tak jak fascynujący ludzie maja intrygujące charaktery i ciekawy wygląd.

W świecie powtarzających się ujednoliconych standardów piękna my wolimy prawdziwą wyjątkowość. Od zawsze towarzyszyła nam w pracy ciekawość i pasja oraz staranie aby nieustannie poszerzać wiedzę i zrozumienie niezwykłego świata minerałów.

Świat minerałów

Uczymy się od najlepszych gemologów na świecie, podróżując do odległych miejsc poznając najciekawsze osobowości ze świata minerałów. Budowanie relacji opartych na zaufaniu i wiedzy jest podstawa naszej pracy. Poznawanie życia i fascynujących historii związanych z pracą uznanych gemologów wzbogaca nasza pracę. Wierzymy w ogromna wartość ciekawych rozmów z interesującymi ludźmi.

Kamienie elfjoy

Kamienie których od lat w elfjoy jako jedyni używany do wykonywania biżuterii - akwamaryn z Ilmenitem i kwarc różany z diopsydem zostały tez szczegółowo przebadane i opisane przez najbardziej szanowana instytucje w świecie minerałów - Gemmological Insitute of America (GIA).

Hand made

Jest dla nas wielkim przywilejem moc tworzyć biżuterię dla Was, najlepiej jak jest ona owocem rozmowy - ponieważ Wasze marzenia są dla nas wspaniałą inspiracja.

Zdajemy sobie sprawę ze ręcznie wykonane i oprawione w złoto kamienie są prawdziwymi klejnotami dlatego posiadamy także delikatne małe niezwykle kamienie na jedwabnych niciach - klucze do niezwykłego świata, towarzysze podróży i czułe prezenty.

Kasia Kucharska

Kasia Kucharska jest też fotografką i podróżniczka. Pomimo wykształcenia zdobytego w dziedzinie prawa polskiego i amerykańskiego zdecydowała się wykonywać zawód zgodny ze swoją kreatywna pasją i uwielbieniem dla kolorów i niezwykłych zjawisk. To Kasia odpowiada za zdjęcia w elfjoy. Jej fotografie miały wiele wystaw jeszcze przed powstaniem marki elfjoy. Uważne patrzenie na świat i podziw nad naturalnymi zjawiskami utorowały drogę do stworzenia marki elfjoy - spełnienia dziecięcego marzenia o świecie pełnym magii, niezwykłych przygód i ukrytych skarbów.

© 2023 elfjoy
est. warsaw 2003
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl