WYKORZYSTYWANE MATERIAŁY

Biżuteria Elfjoy to produkty wykonywane ręcznie, w pojedynczych egzemplarzach, na specjalne zamówienie w małej lokalnej pracowni w Warszawie. Przy produkcji naszej biżuterii wykorzystujemy różnego rodzaje szlachetne materiały, o których opowiadamy poniżej.

KAMIENIE - od 17 lat współpracujemy z najlepszymi gemmologami i kolekcjonerami kamieni na świecie. Są wśród nich podróżnicy i odkrywcy minerałów z najbardziej niedostępnych zakątków ziemi co pozwala nam wykonywać biżuterię prawdziwie niezwykłą. Wszystkie wykorzystywane przez nas kamienie są naturalne oraz pozyskiwane w etyczny sposób.

ZŁOTO - specjalnie wyselekcjonowane kamienie oprawiamy w 14-karatowe, warszawskie złoto. Wykorzystywane przez nas złoto trzeciej próby (585) cechuje się dużą wytrzymałością, dzięki czemu naszą biżuterię można nosić bez obaw o uszkodzenia. Na specjalne zamówienie, możemy użyć złota innej próby i koloru.

ZŁOTO GOLD-FILLED - poza złotem trzeciej próby wykorzystujemy materiał, który jest połączeniem 14-karatowego złota i metalu bazowego. 14- karatowe złoto nanoszone grubą warstwą i łączone z metalem bazowym za pomocą temperatury i nacisku, stanowi minimum 1/20 wagi całości. Materiał pochodzący z USA (gold filled - GF), regulowany przez FTC (Federal Trade Commision). W przeciwieństwie do produktów pozłacanych, gdzie nanoszona jest jedynie mikroskopijna warstwa złota, nasze produkty są niezwykle wytrzymałe i znoszą upływ czasu w nienaruszonym stanie. Wszystkie naszyjniki, łańcuszki oraz inne elementy biżuterii, nie opisane jako wykonane z 14-karatowego złota są wykonane metodą GF.

LISTKI Z LOGIEM ELFJOY - dodawane do prawie każdego produktu, stanowią znak rozpoznawczy naszej biżuterii. Wykonywane są w Warszawie, przez lokalnego rzemieślnika. Produkowane są z pozłacanej srebra, miedzi lub cyny.

JEDWABNE I NYLONOWE NICI – subtelne i wytrzymałe, w wielu kolorach i grubościach, dopasowane do szlifu i rodzaju kamieni służą nam do wykonania niektórych naszyjników i bransoletek. 

PIELĘGNACJA BIŻUTERII ELFJOY

Aby dłużej cieszyć się pięknym wyglądem biżuterii zalecamy zdejmować ją do snu, kąpieli, obowiązków domowych czy aktywności fizycznej. Pozwoli to uchronić ją przed zerwaniem i innymi uszkodzeniami oraz zabezpieczy kamienie naturalne przed negatywnym działaniem składników zawartych w kosmetykach czy detergentach. 

© 2022 elfjoy
est. warsaw 2003
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl