WYKORZYSTYWANE MATERIAŁY

Biżuteria Elfjoy to produkty wykonywane ręcznie, w pojedynczych egzemplarzach, na specjalne zamówienie w małej lokalnej pracowni w Warszawie. Przy produkcji naszej biżuterii wykorzystujemy różnego rodzaje szlachetne materiały, o których opowiadamy poniżej.

KAMIENIE - od 17 lat współpracujemy z najlepszymi gemmologami i kolekcjonerami kamieni na świecie. Są wśród nich podróżnicy i odkrywcy minerałów z najbardziej niedostępnych zakątków ziemi co pozwala nam wykonywać biżuterię prawdziwie niezwykłą. Wszystkie wykorzystywane przez nas kamienie są naturalne oraz pozyskiwane w etyczny sposób.

ZŁOTO - specjalnie wyselekcjonowane kamienie oprawiamy w 14-karatowe, warszawskie złoto. Wykorzystywane przez nas złoto trzeciej próby (585) cechuje się dużą wytrzymałością, dzięki czemu naszą biżuterię można nosić bez obaw o uszkodzenia. Na specjalne zamówienie, możemy użyć złota innej próby i koloru.

ZŁOTO GOLD-FILLED - poza złotem trzeciej próby wykorzystujemy materiał, który jest połączeniem 14-karatowego złota i metalu bazowego. 14- karatowe złoto nanoszone grubą warstwą i łączone z metalem bazowym za pomocą temperatury i nacisku, stanowi minimum 1/20 wagi całości. Materiał pochodzący z USA (gold filled - GF), regulowany przez FTC (Federal Trade Commision). W przeciwieństwie do produktów pozłacanych, gdzie nanoszona jest jedynie mikroskopijna warstwa złota, nasze produkty są niezwykle wytrzymałe i znoszą upływ czasu w nienaruszonym stanie. Wszystkie naszyjniki, łańcuszki oraz inne elementy biżuterii, nie opisane jako wykonane z 14-karatowego złota są wykonane metodą GF.

LISTKI Z LOGIEM ELFJOY - dodawane do prawie każdego produktu, stanowią znak rozpoznawczy naszej biżuterii. Wykonywane są w Warszawie, przez lokalnego rzemieślnika. Produkowane są z pozłacanej srebra, miedzi lub cyny.

JEDWABNE I NYLONOWE NICI – subtelne i wytrzymałe, w wielu kolorach i grubościach, dopasowane do szlifu i rodzaju kamieni służą nam do wykonania niektórych naszyjników i bransoletek. 

KORAL – koralowiec używany w naszych wyrobach, jest wydobywany z certyfikowanych, kontrolowanych źródeł - obszarów głębinowych. Certyfikaty na życzenie dołączamy do zakupów.

PIELĘGNACJA BIŻUTERII ELFJOY

Aby dłużej cieszyć się pięknym wyglądem biżuterii zalecamy zdejmować ją do snu, kąpieli, obowiązków domowych czy aktywności fizycznej. Pozwoli to uchronić ją przed zerwaniem i innymi uszkodzeniami oraz zabezpieczy kamienie naturalne przed negatywnym działaniem składników zawartych w kosmetykach czy detergentach. 

© 2023 elfjoy
est. warsaw 2003
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl